Back to home
Ubrania

Płaszcz na zimę? Dwurzędowy płaszcz z kołnierzem z wydry

Dzisiaj po raz kolejny o płaszczu, który już znacie. To chyba mój najbardziej charakterystyczny płaszcz. Przyznaję, że trudno ograć go stylistycznie, żeby nie wyglądać jak chodząca rekonstrukcja historyczna, ALE jego wyjątkowy i momentami wręcz monumentalny wygląd ma dla mnie dużą wartość. 

Dwurzędowy płaszcz z kaszmiru – płaszcz numer jeden

Mowa o moim dwurzędowym płaszczu z kaszmiru z kołnierzem z wydry, który prezentuje się tak:

Płaszcz z kołnierzem z wydry

Prawdopodobnie to także mój ulubiony płaszcz, chociaż nie ukrywam, że ten Polo Coat i ta dyplomatka są niezłą konkurencją. Noszę go rzadko, ale zawsze kiedy to robię, mam z tego dużą przyjemność. Wierni czytelnicy pamiętają, że ten płaszcz pokazywałem już w poprzednich wpisach, gdzie wyglądał jak na poniższym zdjęciu. Czy Waszym zdaniem płaszcz ten znosi próbę czasu dobrze?

Płaszcz z kołnierzem z wydry

Kolor płaszcza ma znaczenie!

Najmocniejszą stroną tego płaszcza jest oczywiście fakt, że kołnierz doskonale pasuje do kolorów mojej twarzy i przede wszystkim – brody. To cały sekret. Ostatnimi czasy coraz bardziej myślę o kolorach ubrań, ponieważ to one najbardziej decydują o tym czy to co mamy na sobie dobrze wygląda czy nie. Dzisiaj zapraszam Was na spacer po Starym Rynku w Poznaniu. Ruszamy!

Płaszcz z kołnierzem z wydry

Płaszcz rozpięty czy zapięty? 

Płaszcz z kołnierzem z wydry

Nie oszukujmy się. Ostatnimi laty zimy nie są zbyt ciężkie więc bardzo grube ubrania nie są już tak potrzebne jak kiedyś. Z tej przyczyny nie zawsze zapinam płaszcz. Oczywiście rozpięta dwurzędówka to pewien smaczek, który w ubraniach może być miłym akcentem wyłącznie, kiedy pojawia się chwilami, ale ja właśnie tak staram się stosować zabieg jej rozpinania. Zupełnie szczerze mogę powiedzieć, że płaszcz ten uszyty jest raczej z cienkiego kaszmiru, a kołnierz pełni w nim funkcję raczej dekoracyjną. Oto jak wygląda rozpięty. Przyznacie, że przez obfitość kroju ma pewien rozmach… Płaszcz z kołnierzem z wydry

Pamiętajcie też, że wielkimi krokami zbliża się nowa kolekcja ubrań Miler Menswear, w której początkujący eleganci będą mogli nabyć komplet legendarnych już ubrań, jakimi są garnituru Phoenix i marynarka sportowa Turin w bardzo atrakcyjnej cenie, a także wiele innych ubrań garniturowych dla osób bardziej zaawansowanych, które chciałyby nosić się w zgodzie ze standardami światowymi. Jeśli chcesz wiedzieć więcej, po prostu kliknij poniższy baner.

promocja garnitur

Dopasowanie płaszcza

Jedną z rzeczy, które cenie w tym płaszczu, oczywiście poza kołnierzem, jest fakt, że pomimo obszerności pozwalającej na swobodne „objęcie” przez płaszcz garnituru, ma on przepięknie podkreśloną talię, która momentami nawet mojej, dość szerokiej sylwetce, nadaje cechy smukłości.

A jaka jest Wasza opinia? Czy ten płaszcz nie jest przypadkiem zbyt mocny na polskie ulice? Założylibyście taki?Nowa kolekcja garniturów i marynarek od Miler Menswear jest już dostępna w sklepie internetowym! Kliknij w poniższy baner, aby zobaczyć nowe modele! Kolekcja jesień-zima 2020/2021
Dodał Tomek , 16 lutego 2018
 • 5
Komentarze ( 5 )
 • Mateusz
  11 marca 2018

  W życiu bym takiego nie ubrał, ze względów etycznych. Nie popieram warunków na fermach zwierząt futerkowych, ani tym bardziej bezsensownego zabijania. Wydry zabija się tylko dla zaspokojenia czyjejś próżności. Płaszcz ładny, ale odczuwam niesmak na jego widok

 • Przemek
  13 marca 2018

  Płaszcz jest piękny, ładnie eksponuje widoczną część popiersia oraz głowę jej naturalne cechy oraz „dodatki” jak fryzura, elegancka broda, wąsy. Dla mnie oko bardziej cieszy zapięty płaszcz, dzięki wydrze odnosi się wrażenie właśnie ramy obrazu i tego że na pierwszym planie mocno zaakcentowana jest część człowiecza….głowa.
  Płaszcz jest oddechem starych czasów i jakby przeniesiony z belle epoque czy też początku lat 20 XX wieku, osobiście psychicznie nie dałbym rady go nosić na co dzień czy też tzw. niedzielę. Natomiast na ścianki, pokazy mody, bale dla ” wyższych sfer ” lub imprezy o takim charakterze to i owszem.
  Do Mateusza:
  Zwierzęta hodowane na futra, trzymane są w lepszym stanie i kondycji niż zwierzęta hodowane na stół. Może ze względów etycznych rozważ przejście na odżywianie się słońcem, nikomu i niczemu nie będziesz szkodził.

 • A.Z.
  6 kwietnia 2018

  Wspaniały.

 • Maciek
  9 maja 2018

  Mnie też jest ciężko zaakceptować fakt, że hodujemy zwierzę tylko po to aby się przyozdobić. Zaspokojenie potrzeby żywieniowej jest dużo niżej w piramidzie potrzeb niż potrzeba dobrego wyglądu i (zapewne) prestiżu.
  Dla tych co nie widzą różnicy: krowa jest hodowana po to, aby była żywność i – przy okazji – dużo skór.
  Wydra: tylko dla futerka.

 • kasia
  7 lipca 2018

  Oczywiście można uznać, że jestem ignorantką modową, ale dla mnie totalne bezguście. Płaszcz jest zbyt krótki, szerokość ramion sprawia wrażenie identycznej z talią, co nie dodaje męskości, nad wąskim kołnierzem (ZE ZWIERZĘCIA ZNAJDUJĄCEGO SIĘ POD ŚCISŁĄ OCHRONĄ) dumnie prezentuje się zadbana głowa,sprawiająca wrażenie zbyt dużej w odniesieniu do kołnierza….porażka. Mężczyzna w płaszczu wygląda inaczej. I nie nosi futerka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

tomasz-miler
Autor
Mężczyznom, którzy wyglądają dobrze jest w życiu łatwiej więc chcę żebyś tak wyglądał! Oprócz tego, że piszę o tym bloga, prowadzę pracownię krawiecką i tworzę markę klasycznych ubrań RTW produkowanych w Polsce, Niemczech i Włoszech, którą wspierają moi czytelnicy. Pasjonuje się także whisk(e)y o czym piszę na MilerPije.pl.