Back to home
Bez kategorii

Flanelowa dwurzędówka PoW z układem guzików 6×2

Po wielkim sukcesie jaki odniósł nasz garnitur Phoenix, otworzyły się przed nami nowe możliwości tworzenia marynarek MTM. System MTM (ang. made to measure) ma dwie zalety – umożliwia pełną personalizację ubrania oraz gwarantuje krótki czas wykonania (kilka tygodni) co jest niemożliwe do osiągnięcia w krawiectwie miarowym.

Krawiectwo MTM od bespoke różni się tym, że nie występują w nim przymiarki. Oznacza to, że po zdjęciu miary i opisaniu oczekiwanego kroju garnituru jest on wykonywany „na gotowo”. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które mają prostą sylwetkę lub nie mają czasu żeby czekać (warto planować ubrania z wyprzedzeniem).

garnitur-dwurzedowy-w-krate-9

Jest to także wspaniała opcja dla wszystkich osób, które potrzebują personalizacji garnituru. Przy okazji naszego najbardziej uniwersalnego garnituru Phoenix otrzymywaliśmy dziesiątki pytań dot. modyfikacji kroju (np. zmiana liczy guzików, kroju klap, liczby rozcięć, typu spodni itp.).  Niestety takie modyfikacji są niemożliwe przy okazji produkcji garnituru konfekcyjnego (RTW – ready to wear) ponieważ niska cena garnituru wymaga produkcji w dużym nakładzie. Nic takiego nie obowiązuję w krawiectwie MTM gdzie możliwa jest w zasadzie każdy poziom personalizacji tak samo jak w bespoke.

garnitur-dwurzedowy-w-krate-12

Pomyślałem sobie, że mam ochotę spróbować! Już teraz mogę się przyznać, że trochę popłynąłem i uszyłem od razu 2 garnitury i 2 marynarki w dwóch seriach. Niebieska flanela, którą prezentowałem przy okazji sesji z San Francisco była już próbą po naniesieniu pewnych zmian koncepcyjnych, natomiast ten dwurzędowy garnitur z bardzo rzadko spotykanej flaneli w kratkę Księcia Walii czyli PoW (ang.  Prince of Wales) była pierwszym garniturem jaki dla mnie uszyto.

garnitur-dwurzedowy-w-krate-13

Muszę przyznać, że garnitur nosi się bardzo dobrze. W zasadzie jedyne poprawki jakie na niego bym naniósł to nieznaczne obniżenie guzików oraz lekka zmiana kąta wszycia rękawów. Było to bardzo łatwe do wyeliminowania w kolejnych projektach.

garnitur-dwurzedowy-w-krate-6

Oczywiście PoW (szczególnie w zimowej flaneli) nie jest wzorem nadającym się na garnitur nr 1, ani 2 stanowiące filar szafy dobrze ubranego faceta. To już ubraniowa zabawa, którą dzięki wykonywanej pracy mam przyjemność uprawiać. Garnitur jest ciepły, robi spore wrażenie i w zimowe dni nosi się naprawdę przyjemnie.

garnitur-dwurzedowy-w-krate-5

Zestaw oparłem na niskich kontrastach, które dobrze pasują do kolorów mojej twarzy. Uwielbiam PoW, która jest wzorem delikatnym i nieagresywnym. Pozwoliłem sobie także na zabawę wzorami na koszuli i krawacie.

garnitur-dwurzedowy-w-krate-10

Warto dodać, że te mikrowzory zobaczą już tylko osoby, które znajdą się blisko mnie ponieważ z daleka oba te elementy wyglądają na gładkie.

garnitur-dwurzedowy-w-krate-1

Garnitury MTM znajdują się już w naszej ofercie i pozycjonowane są cenowo nieco ponad garniturami RTW, ale poniżej bespoke. Zalezni od tkaniny ceny zaczynają się od 3000 PLN. Jestem z tego bardzo dumny, że w tej chwili oferta Miler Menswear i Miler Bespoke Tailoring jest tak kompletna. Mamy garnitury z wieszka, garnitury MTM i garnitury bespoke szyte na miejscu. Oznacza to także, że przeróbki do wszystkich naszych produktów wprowadzają wykwalifikowani krawcy zajmujący się tworzeniem ganriturów. To bardzo komfotowa sytuacja zarówno dla naszych klientów jak i dla nas 🙂 Czy mogło być lepiej?

Pamiętajcie też, że trwa preorder garniturów MiMe, które stanowią najbardziej uniwersalną kolekcję ubrań garniturowych dostępnych w Polsce i tylko do niedzieli można kupić każdy z nich w cenie obniżonej nawet o 900 złotych płacąc 1599 zamiast 2499! Aby to zrobić, trzeba miec kod rabatowy, który zdobyć można tutaj. Oto nasza kolekcja!

kolekcja-garniturow

 

 Nowa kolekcja garniturów i marynarek od Miler Menswear jest już dostępna w sklepie internetowym! Kliknij w poniższy baner, aby zobaczyć nowe modele! Kolekcja jesień-zima 2020/2021
Dodał Tomek , 15 listopada 2016
  • 1
1 Comment
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

tomasz-miler
Autor
Mężczyznom, którzy wyglądają dobrze jest w życiu łatwiej więc chcę żebyś tak wyglądał! Oprócz tego, że piszę o tym bloga, prowadzę pracownię krawiecką i tworzę markę klasycznych ubrań RTW produkowanych w Polsce, Niemczech i Włoszech, którą wspierają moi czytelnicy. Pasjonuje się także whisk(e)y o czym piszę na MilerPije.pl.