Back to home
Ubrania

Poszetkologia

Poszetka to chusteczka, którą nosi się w brustaszy, którą w Polsce bardzo wiele osób błędnie nazywa butonierką (butonierka to dziurka w klapie marynarki do noszenia goździka lub miniatury odznaki). Poszetka jest męskim dodatkiem znanym od dawna, ale naprawdę modna w Polsce stała się dopiero kilka lat temu. Od tego czasu szturmem podbija nasze salony. Pozornie noszenie poszetki to nic trudnego. Wystarczy zatknąć ją sobie do brustaszy – kieszeni na piersi marynarki – i gotowe. To tylko pozory. Sprawa jest bardziej złożona niż mogłoby się wydawać.

Ten artykuł został przeniesiony do działu Męskie ABC w Gentleman’s Choice. Aby przeczytać jak nosić poszetkę – kliknij tutaj.Nowa kolekcja garniturów i marynarek od Miler Menswear jest już dostępna w sklepie internetowym! Kliknij w poniższy baner, aby zobaczyć nowe modele! Kolekcja jesień-zima 2020/2021
Dodał Tomek , 11 grudnia 2012
 • 3
3 Comments
 • Łukasz
  15 stycznia 2013

  ciekawe zawsze mnie ten temat interesował, ale jak się ma to do ubiorów służbowych, garnitur na codzień do pracy i poszetka jakoś mi to nie gra..

  • tomek
   15 stycznia 2013

   Najbardziej biznesowy wygląd ma oczywiście białą lniana poszetka złożona w taki sposób jak na pierwszym zdjęciu. Co do innych poszetek w pracy, to wszystko zależy od tego jakie piastujesz stanowisko i w jakiej branży pracujesz. Wyobrażam sobie, że szeregowy pracownik banku z lejącą się z brustaszy, pstorkatą, jedwabną poszetką byłby nie na miejscu. Z drugiej strony widzę wiele poszetek innych niż białe, które w mojej ocenie mógłby spokojnie przemycić. Wszystko zależy od osobowości i wyczucia.

 • jarjan
  16 marca 2013

  czy Pańskim zdaniem założenie na pogrzeb, białej poszetki złożonej TVfold, do czarnego garnituru, czarny krawat, biała koszula, czarne buty etc. – jest w zgodzie z formalnością w/w uroczystości , czy też nie ? z góry dziękuję za opinię 🙂 pzdr.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

tomasz-miler
Autor
Mężczyznom, którzy wyglądają dobrze jest w życiu łatwiej więc chcę żebyś tak wyglądał! Oprócz tego, że piszę o tym bloga, prowadzę pracownię krawiecką i tworzę markę klasycznych ubrań RTW produkowanych w Polsce, Niemczech i Włoszech, którą wspierają moi czytelnicy. Pasjonuje się także whisk(e)y o czym piszę na MilerPije.pl.