Back to home
zestawy

Sportowy płaszcz w kolorze gołębim i kaszmirowy szal

Im jestem starszy, tym bardziej rozumiem, że płaszcz to najbardziej stosowne ubranie na zimę dla dorosłego i poważnego faceta. Oczywiście mam już kilka płaszczy, ale cały czas widzę miejsce w swojej garderobie na jeszcze przynajmniej 2 lub 3. Tym razem postawiłem na coś sportowego i łatwego w noszeniu – krótki płaszcz z wsuwanymi kieszeniami bocznymi. 

Do tej pory wszystkie płaszcze, które szyłem kończyły się nad rzepką. Taka długość wygląda dostojnie, ale nie utrudnia np. wsiadania do samochodu. Tym razem postanowiłem jednak skrócić płaszcz jeszcze bardziej pozwalając mu opadać nieznacznie za połowę uda.

4-2

Od czasu kiedy otworzyłem Podgórną moja prywatna relacja z krawiectwem zmieniła się na gorsze. Prawie nigdy nie mamy czasu na szycie ubrań dla mnie. Uzbierałem juz spory zapas tkanin, które które bez przerwy gdzieś kupuję, ale niestety nic z nich nie szyję. Ten kaszmir w kolorze gołębim kupiłem w zeszłym roku latem z myślą o kolejnej dyplomatce podobnej do tej, ale dopiero teraz znaleźliśmy czas żeby coś z niego uszyć. Dużą przyjemność sprawia mi także sportowy charakter tego ubrania. Wiele moich klasycznych ubrań doskonale sprawdza się w moim naturalnym otoczeniu – kiedy jestem w sklepie, biurze czy na spotkaniach związanych z pracą. Nieco gorzej bywa w sytuacjach kiedy nie chcę zwracać na siebie niepotrzebnej uwagi. Np. dwurzędowy płaszcz w kołnierzem z wydry jest umiarkowanie trafionym ubraniem na niedzielny spacer z psem o poranku czy wyjście na siłownię. Z kolei prezentowany dzisiaj płaszcz, który swoją formalnością graniczy z kurtką, jest do takich celów doskonały i pozwala mi pozostać przy tym co lubię najbardziej, czyli ubraniach bespoke.

kolaż

Centralna rola szala

W świecie elegancji mówi się, że do kaszmiru trzeba dorosnąć. Jestem gotów się z tym zgodzić. Tkanina ta potrafi szokować swoimi cenami, ale w myśl zasady, że jakość pamięta się dłużej niż cenę, naprawdę warto się na nią zdecydować. Stwierdzenie to dotyczy szczególnie dodatków takich jak szal, który ma bezpośredni kontakt ze skórą twarzy. Kaszmir to nie tylko charakterystyczny welur i jego pręgowaty układ przypominający wzór jaki na piasku pozostawia cofająca się morska fala. To także niezwykła delikatność w chwycie i ciepło, które wokół twarzy są szczególnie wyczuwalne.

7

Na tle tego jasnego płaszcza, grafitowo bordowy szal odgrywa centralną rolę nadając zestawowi charakteru i tworząc „drogę” prowadzącą wzrok do twarzy. BTW po obejrzeniu prezentowanych fotografii, z zaskoczeniem zaobserwowałem, że to jedna z moich lepszych sesji zdjęciowych!

11
kolaz2

Na zdjęciach proponuję 3 sposoby na noszenie szala – przerzucony przez szyję, zawiązany pod szyją i wypuszczony na wierzch, oraz schowany pod poły płaszcza. Uważam, że każdy z nich ma swój urok i zachęcam Was także do eksperymentowania. Klasyczne elegancja opuszcza już fazę elementarnej poprawności polegającej na ślepym trzymaniu się zasad. Zasady znają już wszyscy. Nastał czas na jazdę bez trzymanki i prezentowanie swojego stylu przez indywidualne interpretowanie tych zasad. Zachęcam Was do tego!

koleza3

A żeby zachęcić Was skutecznie do zaznajomienia się z kaszmirem, informuję, że dzisiaj i tylko dzisiaj, wszystkie kaszmirowe szale w Miler Menswear kupicie za jedyne 229 zł zamiast 379 zł . Wystarczy kliknąć tutaj!

1kaszmirowy szalNowa kolekcja garniturów i marynarek od Miler Menswear jest już dostępna w sklepie internetowym! Kliknij w poniższy baner, aby zobaczyć nowe modele! Kolekcja jesień-zima 2020/2021
Dodał Tomek , 6 lutego 2017
  • 1
1 Comment
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

tomasz-miler
Autor
Mężczyznom, którzy wyglądają dobrze jest w życiu łatwiej więc chcę żebyś tak wyglądał! Oprócz tego, że piszę o tym bloga, prowadzę pracownię krawiecką i tworzę markę klasycznych ubrań RTW produkowanych w Polsce, Niemczech i Włoszech, którą wspierają moi czytelnicy. Pasjonuje się także whisk(e)y o czym piszę na MilerPije.pl.