Back to home
Bez kategorii

Jak składać jedwabną poszetkę? Złożenia Puff i Mountain Fold – VIDEO

O ile biała, lniana poszetka powinna znaleźć się w garderobie każdego mężczyzny ponieważ jest najbardziej klasycznym dodatkiem męskim pasującym do największej liczby stylów w elegancji, można posunąć się do stwierdzenia, że poszetka jedwabna jest dodatkiem najbardziej urokliwym. Z uwagi na całkowicie różne właściwości lnu i jedwabiu, poszetki te składa się zupełnie inaczej.

Odmienne techniki złożenia poszetki jedwabnej i lnianej skupione są wokół różnic w zachowaniu tkaniny. Len jest sztywny i nieustępliwy, ale przez to także dość jednowymiarowy. Z kolei jedwab jest lejący się, a po złożeniu chętnie przyjmuje w kieszeni piersiowej rozmaite konformacje przestrzenne.

Oczywiście złożeń poszetki może być tyle ile przyjdzie Ci do głowy. Metodą prób i błędów przez lata wybrałem dwa złożenia, które według mnie najlepiej uwypuklają stylowe zalety poszetek z jedwabiu. Złożenia te nazywają się „Puff” i „Mountain fold” (choć jak to bywa w elegancji pewnie można znaleźć je także pod innymi nazwami). Oba te złożenia są powszechnie wykorzystywane przez „merchanidserów” (osoby dbające o ekspozycję towaru) najbardziej luksusowych marek. Ponieważ schematów składania poszetki na wszelkiego rodzaju diagramach było już w Internecie tysiące, pomyślałem, że ciekawiej będzie jeśli pokażę Wam jak składać poszetkę na video. Mam nadzieję, że się Wam spodoba!

  1. Mountain Fold

To złożenie uwidaczniające narożniki poszetki. Pozwala pochwalić się nie tylko ręcznym przeszyciem brzegów, ale także elementanmi nadruku, który w innych złożeniach często znika. Zależnie od ułożenia narożników poszetki, złożenie typu Mountain Fold może stać się bardzo ekspresyjne przez co sprawi przyjemność także bardziej ekstrawaganckim miłośnikom poszetek. Zobaczcie jak prawidłowo ułożyć „Mountain Fold”.

Poniżej jeszcze kilka przykładów Mountain Fold na zdjęciach w różnych konfiguracjach.

poszetki jedwabne zlozenie mountain fold MILER MENSWEAR

2. Puff

Drugim, równie atrakcyjnym jak Mountaint Fold, sposobem złożenia jedwabnej poszetki jest „Puff”. To złożenie bardzo przestrzenne, które całkowicie wypełnia brustaszę i umożliwia wykorzystanie całej palety kolorystycznej poszetki. Złożenie „Puffa” w taki sposób, aby był trwały i nie wymagał ciągłego doglądania w kieszeni piersiowej wymaga zastosowania pewnego tricku, który prezentuję na poniższym video.

A tutaj kilka przykładów różnych stylizacji ze złożeniem puff. Co ciekawe, to dokładnie te same poszetki co w kolażu na górze. Zwróćcie uwagę, że każda z nich przy innym złożeniu ma całkowicie inną paletę barw. Pokazuje to, jak bardzo zróżnicowana kolorystycznie i uniwersalna może być dobrze zaprojektowana poszetka.

poszetki jedwabne MILER zlozenie puff

Jeśli interesują Was poszetki, które prezentuję na powyższych filmach, koniecznie zajrzyjcie na ShopMiler.com ponieważ w sprzedaży jest teraz kolekcja „Polskie Lasy” z fenomenalnymi ilustracjami Aleka Milewskiego ztj. Lis Kula wydrukowanymi na jedwabiu z ręcznie rolowanymi brzegami. Poniżej obejrzycie jak prezentują się dostępne zwierzaki, a obejrzeć je w sklepie na większych zdjęciach możecie klikając tutaj.

kolekcja polskie lasy poszetki jedwabne Alek Milewski dla Miler Menswear

BTW więcej odcinków programu „W Punkt o ubraniach” obejrzycie na moim kanale YT. Subskrybować możecie klikając tutaj.

 Nowa kolekcja garniturów i marynarek od Miler Menswear jest już dostępna w sklepie internetowym! Kliknij w poniższy baner, aby zobaczyć nowe modele! Kolekcja jesień-zima 2020/2021
Dodał Tomek , 7 lutego 2017
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

tomasz-miler
Autor
Mężczyznom, którzy wyglądają dobrze jest w życiu łatwiej więc chcę żebyś tak wyglądał! Oprócz tego, że piszę o tym bloga, prowadzę pracownię krawiecką i tworzę markę klasycznych ubrań RTW produkowanych w Polsce, Niemczech i Włoszech, którą wspierają moi czytelnicy. Pasjonuje się także whisk(e)y o czym piszę na MilerPije.pl.