Back to home
zestawy

Płaszcz na zimę: chesterfield czyli dyplomatka

Długo zastanawiałem się nad tym, jaki płaszcz zimowy powinienem uszyć. Korciły mnie dwurzędowe ulstery, ale nie byłem pewien, jak taki płaszcz wyglądałby na niezbyt wysokiej i bardzo krępej osobie. Brałem pod uwagę kolor musztardowy, ale ten z kolei ogranicza inne wybory dotyczące kolorystyki ubrań i dużo lepiej sprawdza się jako płaszcz numer 2, lub 3 … lub 9 🙂 W końcu postanowiłem, że uszyję dyplomatkę (ang. chesterfield) w kolorze navy blue, co pozwoli mi swobodnie używać jej zarówno do czarnych i brązowych butów oraz innych dodatków.

Klasyczne dyplomatki mają aksamitny kołnierz oraz listewkę brustaszy i sięgają za kolano. Już na przymiarkach stało się jasne, że bardzo długi płaszcz nie wygląda na mnie korzystnie, ponieważ wydawałem się w nim niższy niż jestem w rzeczywistości. Pomimo że krawiec – Pan Henryk, niechętnie odchodził od klasycznego kroju dyplomatki (przynajmniej jeśli chodzi o długość), podjąłem bardzo słuszną decyzję o skróceniu płaszcza przed kolano. Kolejnymi krokami deformalizującymi było zrezygnowanie z aksamitu na kołnierzu i dodanie stebnowania na rewersach (klapach). Efektem jest elegancki płaszcz, który zapewnia dużą uniwersalność.

ZapiszNowa kolekcja garniturów i marynarek od Miler Menswear jest już dostępna w sklepie internetowym! Kliknij w poniższy baner, aby zobaczyć nowe modele! Kolekcja jesień-zima 2020/2021
Dodał Tomek , 25 marca 2013
 • 13
Komentarze ( 13 )
 • czlowiekfinn
  25 marca 2013

  Lnianą chustkę do nosa? 🙂 apropos, w marynarce nosi się takową w lewej wewnętrznej kieszeni o ile się orientuję, a jak sprawa wygląda z płaszczem? Są jakieś sztywne wytyczne? 😀 Pozdrawiam, wpis jak zwykle… profesjonalny.

 • Karol
  25 marca 2013

  Rękawiczkę?

 • Jacek
  25 marca 2013

  Stylistyka zdjęcia przypomina mi film Ojciec chrzestny. Tło zdjęcia, strój, Twoja postura i mina mówi jednoznacznie, że sięgasz po broń aby kogoś odstrzelić ; )
  Pozdrawiam

 • jj
  25 marca 2013

  A czy czapka to nie przypadkiem uszanka? Nie zaś uszatka?

 • Tom
  25 marca 2013

  magnum 9mm?

 • detektyw wieslaw
  25 marca 2013

  siegasz po zanete bo idziesz tak ubrany na ryby zeby ryby nie poznanly ze przyszedles na ryby. sprytne!

 • andershep
  26 marca 2013

  sięgasz po krawat, 'bo klient w krawacie jest mniej awanturujący się’

 • PJ
  27 marca 2013

  Sięgasz po bilon dla tego grajka, który zawsze tam gra na gitarze i organkach jednocześnie.

 • Paweł
  9 kwietnia 2013

  bawisz się palcem w dziurze podszewki ..fuj 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

tomasz-miler
Autor
Mężczyznom, którzy wyglądają dobrze jest w życiu łatwiej więc chcę żebyś tak wyglądał! Oprócz tego, że piszę o tym bloga, prowadzę pracownię krawiecką i tworzę markę klasycznych ubrań RTW produkowanych w Polsce, Niemczech i Włoszech, którą wspierają moi czytelnicy. Pasjonuje się także whisk(e)y o czym piszę na MilerPije.pl.