Back to home
klienci

Koszula Winchester – biznesowa klasyka

Koszula Winchester ma dwojakie pochodzenie – to klasyczna męska elegancja w najczystszej formie z hollywoodzkim akcentem.

Koszula Winchester tradycyjnie wiąże się z formalnym ubiorem dziennym, ponieważ jest ona powszechnie noszona do żakietu.

winchester

Koszula ta pochodzi z czasów, kiedy kołnierzyki i mankiety były odczepiane od korpusu koszuli, ponieważ najszybciej się niszczyły. Niektórzy chcieli je wówczas wymieniać na nieskazitelnie białe, jednak bez konieczności kupowania nowej koszuli.

W roku 1987 koszula Winchester zyskała także biznesowe oblicze, trafiając do filmu „Wall Street„, gdzie kilkukrotnie nosił ją tytułowy bohater Gordon Gekko grany przez Michaela Douglasa. Wszystko to stało się za sprawą Allana Flussera, który jest ekspertem w dziedzinie klasycznej męskiej elegancji odpowiedzialnym za stylizacje Douglasa. Oto jego najsławniejsza kreacja:

GordonGekkoWinchester

Jako ciekawostkę warto dodać, że Allan Flusser dopiero po latach wyznał, że Michael Douglas miał w tym filmie ramiona bardzo mocno podbite gąbką (pod koszulą!), aby ukryć jego opadającą linię ramion, która jest sprzeczna z wizerunkiem władzy i nie pasowałaby do konceptu power dressing. Gordon Gekko nosił także koszule o wysokim kontraście. Błękit jego koszuli w zasadzie wpadał w kolor niebieski. Był to zabieg mający na celu nadanie postaci przerysowanej wyrazistości.

Winchester by Miler Luxury Shirts

Oczywiście koszuli Winchester nie mogło zabraknąć w kolekcji Miler Luxury Shirts. Odrzuciłem od razu kontrastowość tkaniny i wybrałem delikatnie błękitny kolor, który przez swoją nienatarczywość dobrze pasuje do wszystkich karnacji. Koszula ma wydźwięk biznesowy i powinna być noszona wyłącznie z krawatem. Wszystkie wariacje na temat koszuli Winchester w stylu casualowym są całkowicie sprzeczne z jej rodowodem.

koszula3_22.05 (1)

Do koszuli dobrałem stonowany granatowy krawat z delikatnym ornamentem. Lubię takie krawaty, ponieważ nie wprowadzają zbyt dużo zamętu, ale jednocześnie wnoszą pewne subtelne urozmaicenie. Jest ono wystarczające, aby pokazać swoje umiejętności w swobodnym zestawianiu ubrań. Gdybym miał na sobie marynarkę, można by powiedzieć, że to zestawienie wyjątkowo konserwatywne. Tylko że nie mam marynarki… 😉 i doskonale widać moje ulubione szelki z wizerunkiem Astona Martina DB 5, czyli najsławniejszego klasycznego samochodu w historii, o którym więcej można poczytać tutaj.

koszula5_22.05 (1)

Nie wszystkie koszule Winchester mają białe mankiety. Ja postanowiłem jednak trzymać się wersji najbardziej klasycznej, w której mankiety mają kolor odcinający się od korpusu koszuli.

koszula2_22.05 (1)

Pomyślałem sobie także, że szelki wprowadzają już wystarczająco dużo zamieszania, więc zadbałem o bardzo stonowane spinki do mankietów.

koszula4_22.05 (1)

Co myślicie o koszuli Winchester? Czy mogłaby być Waszą ulubioną koszulą?

Tylko przez najbliższe pięć dni można nabyć ją w bardzo, ale to bardzo atrakcyjnej cenie. Jeśli chcesz ją mieć, kliknij tutaj.

———–

Prezentowana powyżej sesja zdjęciowa odbyła się w jednej z sal konferencyjnych hotelu Sheraton Poznań.

logoSheratonNowa kolekcja garniturów i marynarek od Miler Menswear jest już dostępna w sklepie internetowym! Kliknij w poniższy baner, aby zobaczyć nowe modele! Kolekcja jesień-zima 2020/2021
Dodał Tomek , 28 maja 2015
 • 2
2 Comments
 • DonaldDuck
  27 czerwca 2015

  Co Pan sądzi o białym (sic!) krawacie do kontrastowej koszuli Winchester w wydaniu casualowym?

  • tomek
   28 czerwca 2015

   Niestety nie jestem specjalistą w zakresie takich stylizacji. Nie jestem im przeciwny, ale w obliczu liczby odcieni każdego koloru i rodzajów tkanin, z których można wykonać biały krawat nie mogę odpowiedzieć nie widząc zestawienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

tomasz-miler
Autor
Mężczyznom, którzy wyglądają dobrze jest w życiu łatwiej więc chcę żebyś tak wyglądał! Oprócz tego, że piszę o tym bloga, prowadzę pracownię krawiecką i tworzę markę klasycznych ubrań RTW produkowanych w Polsce, Niemczech i Włoszech, którą wspierają moi czytelnicy. Pasjonuje się także whisk(e)y o czym piszę na MilerPije.pl.