Back to home
Ubrania

Garnitur w prążek – uwolnij swój power look

O budowaniu wizerunku powiedziano i napisano już bardzo wiele. Jeśli jest jedna rzecz, w sprawie której wszyscy są zgodni przy okazji budowania wizerunku władzy, tzw. „power look”, to że robi się to za pomocą garnituru w prążki znanego szerzej jako „power suit”. 

Koncepcja „power dressing” wywodzi się z lat 80, a dokładnie 1987 kiedy to światem zawładnął film „Wall Street”, a w nim pojawił się Michael Douglas w koszuli winchester (błękitny korpus i biały kołnierzyk). Fundamentem tego sławnego zestawu był oczywiście garnitur w paski.

Michale Douglas oczywiście nie był pierwszym elegantem w historii, który odkrył zalety garnituru w prążek. Przed nim nosiła go także cała plejada aktorów Hollywood, a także aktorzy odgrywający rolę agenta 007 i sławni projektanic.

Jednym z najsilniejszych trendów tego sezonu jest powrót garnituru w prążek i power looku. Mężczyźni znowu chcą wyglądać na bardzo silnych. Nowoczesny garnitur w prążek wygląda jednak trochę inaczej niż jego pierwowzór. Największą różnicą są delikatniejsze ramiona. W latach 80, kiedy Michael Douglas nosił garnitur w prążek w filmie Wall Street, obowiązywała konwencja „mocnych ramion”. Widać to było z resztą we współczesnych garniturach gdzie ramiona często były wypełniane potężnymi poduszkami. Ponieważ Douglas nie mógł popisać się tak prominentną i prostą linią ramion, podczas kręcenia scen do filmu (a także innych filmów) podbijano je poduszkami umieszczanymi pod koszulą. Aktor w swojej karierze często uciekał się do tego chwytu co widać na niektórych zdjęciach…

Naturalna linia ramion Douglasa jest natomiast wyraźnie opadająca i gdyby film Wall Street kręcono dzisiaj, jego garnitur najprawdopodobniej by ją odzwierciedlał.

Wracajmy jednak do współczesnego garnituru władzy. Garnitur ten oprócz delikatniejszych, bardziej naturalnych ramion, ma także wyżej umiejscowioną kozerkę (miejsce łączenia wyłogów z kołnierzem). Sprawia to, że garnitur wygląda bardziej współcześnie i naturalnie, ale prążek cały czas nadaje mu „pierwiastek władzy”, dzięki czemu inne garnitury wyglądają wyraźnie łagodniej. Oto jak wygląda to w najnowszej kolekcji Miler Menswear. Czy ten zestaw, Waszym zdaniem, jest dość mocny?

Projektując ten garnitur, myślałem o mężczyźnie nowoczesnym. Chciałem, żeby nie było to ubranie wyłącznie dla CEO, ale także dla managerów, którzy chcą poczuć się mocni, ale niekoniecznie wyróżniać się w tłumie już z kilometra. To dlatego postawiłem na jeden mocny wyróżnik – prążek. Reszta garnituru ma charakter raczej stonowany – jednorzędówka z otwartymi klapami i nakładanymi kieszeniami. Uwagę zwraca także jasnogranatowy odcień granatu, który doskonale wyróżnia garnitur na tle gładkiego „navy blue”, które prawdopodobnie jest w szafie większości mężczyzn.

Mam nadzieję, że taka koncepcja na power look to dla Was interesująca propozycja ubrania biznesowego. Oczywiście kieruję ją do osób, które mają już w swojej szafie podstawowe garnitury i teraz przychodzi dla nich czas, żeby się wyróżnić czymś wyjątkowym. Jestem jednak przekonany, a nawet wiem to na 100% dzięki poziomowi sprzedaży garnituru Phoenix od Miler Menswear, że takich gentlemanów wśród czytelników mojego bloga nie brakuje! Garnitur Madeira w prążek dostępny jest tutaj.

 

 Nowa kolekcja garniturów i marynarek od Miler Menswear jest już dostępna w sklepie internetowym! Kliknij w poniższy baner, aby zobaczyć nowe modele! Kolekcja jesień-zima 2020/2021
Dodał Tomek , 12 marca 2018
  • 2
2 Comments
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

tomasz-miler
Autor
Mężczyznom, którzy wyglądają dobrze jest w życiu łatwiej więc chcę żebyś tak wyglądał! Oprócz tego, że piszę o tym bloga, prowadzę pracownię krawiecką i tworzę markę klasycznych ubrań RTW produkowanych w Polsce, Niemczech i Włoszech, którą wspierają moi czytelnicy. Pasjonuje się także whisk(e)y o czym piszę na MilerPije.pl.