Back to home
Ubrania

Krata Księcia Walii – subtelny wzór garniturowy

Krata Księcia Walli nazywana potocznie PoW od Prince of Wales to jeden z najbardziej tradycyjnych i jednocześnie bezpiecznych wzorów w klasycznej elegancji, który można z powodzeniem nosić w zestawach biznesowych.

Krata Księcia Walii – szczypta historii

To wzór, który wymyślono na początku XIX w. w Szkocji, a dokładniej w Invernesshire, gdzie był on znakiem rozpoznawczym hrabiny Seafield.  Z punktu widzenia tkactwa, wzór ten był wówczas uznawany za niezwykle innowacyjny, więc nic dziwnego, że kiedy zobaczył go król Edward VII, natychmiast mu się spodobał i poprosił o przygotowanie wersji dla siebie.

Jednak prawdziwą popularność dla kratki księcia Walii przyniósł dopiero jej kolejny sławny miłośnik, którym był Książę Windsoru (przed abdykacją Edward VIII). Książę miał niezwykłą moc dyktowania trendów. Żeby zrozumieć jak bardzo przełomowy był wówczas taki garnitur, spójrzcie tylko na ubrania pozostałych towarzyszących mu mężczyzn 😉

Podczas wypraw międzynarodowych księcia Windsoru, prasa śledziła go krok w krok dbając o to, aby miłośnicy elegancji po obu stronach oceanu wiedzieli w co książę Windsoru obecnie się ubiera. Często była to właśnie kratka księcia Walii.

Kratka księcia Walii dzisiaj

Znam wielu mężczyzn, którzy uważają, że „orły są szare”. Podobają im się ubrania ekstrawaganckie i nieco wzorzyste, ale nie noszą ich, ponieważ ich pozycja zawodowa lub upodobania, czy charakter nie są w zgodzie z wyróżnianiem się w tłumie. Oczywiście panowie ci w znakomitej większości noszą gładkie tkaniny bardzo wysokiej jakości. Rzeczywistość nie jest jednak aż tak prosta i okazuje się, że każdy lubi czasem urozmaicić sobie życie. Wtedy z pomocą przychodzą dokładnie takie wzory, jak krata Księcia Walii, która stanowi miłą odmianę dla oka ponieważ jest bardzo wyraźna, a jednocześnie nie rzuca się oczy. I to właśnie ta koncepcja „undestatement”, czyli niedopowiedzenia w elegancji, czyni PoW jednym z najbardziej uwielbianych wzorów w historii. Spójrzcie tylko na garnitur z poniższego zdjęcia. Gładki i jansnogranatowy prawda?
Garnitur w kratę Księcia Walii

No cóż, nie do końca… 🙂 Krata Księcia Walii to wzór, który nie narzuca się z daleka, ale jest bardzo widoczny z bliska.

Garnitur w kratę Księcia Walii

W poniższej galerii możecie zobaczyć sami jak urokliwie i nieformalnie może wyglądać garnitur w kratkę księcia Walii w sportowej stylizacji doskonałej na casual Friday w biurze.

A ja przypomnę jeszcze, że właśnie trwa preorder kolekcji Wiosna/Lato 2018 w Miler Menswear, w której to wyszukane i stylowe garnitury zaprojektowane w zgodzie z harmonijnymi i ponadczasowymi zasadami klasycznej elegancji kupić możecie w bardzo atrakcyjnych cenach. Aby zobaczyć całą kolekcję składająca się z aż 8 garniturów i 9 marynarek sportowych, wystarczy kliknąć w poniższy baner. Zapraszam!Nowa kolekcja garniturów i marynarek od Miler Menswear jest już dostępna w sklepie internetowym! Kliknij w poniższy baner, aby zobaczyć nowe modele! Kolekcja jesień-zima 2020/2021
Dodał Tomek , 26 marca 2018
 • 4
4 Comments
 • MBaranowsky
  13 marca 2018

  Jestem przez przypadek, ale muszę przyznać że świetny blog. Eleganckie garnitury, widać żę najwyższa klasa podobnie jak prowadzenie strony czy wstawianie zdjęć. Jestem pod ogromnym wrażeniem, zostaje na dłużej.

 • Tomasz
  14 marca 2018

  Przepiękny, biznesowy, oficjalny kolor! Nie mogę się na niego napatrzeć 🙂

 • Tomasz B.
  30 marca 2018

  Niesamowity garnitur… A najlepsze jest to że juz go zamówiłem w preorderze…😃😃😃

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

tomasz-miler
Autor
Mężczyznom, którzy wyglądają dobrze jest w życiu łatwiej więc chcę żebyś tak wyglądał! Oprócz tego, że piszę o tym bloga, prowadzę pracownię krawiecką i tworzę markę klasycznych ubrań RTW produkowanych w Polsce, Niemczech i Włoszech, którą wspierają moi czytelnicy. Pasjonuje się także whisk(e)y o czym piszę na MilerPije.pl.