Back to home
klienci, zestawy

Garnitur damski – Miler Bespoke Tailoring


Wielu czytelników wie już od dawna, że otworzyłem pracownię krawiecką. Ponieważ szyjemy zarówno ubrania męskie jak i damskie, dzisiaj przyszedł czas na prezentację pierwszej propozycji dla Pań ze stajni Miler Bespoke.

P_Iga1_8.06 (2)

Po pracowni krawieckiej przyszedł czas na następny krok! Dnia 13 VI 2015 otwieram dla klientów drzwi sklepu Miler Spirits & Style przy ulicy Podgórnej 4 w Poznaniu. Jak zapewne się domyślacie, przygotowania idą pełną parą już od dawna. Ponieważ mój sklep jest absolutnie wyjątkowy pod każdym względem (zdjęcie na dole wpisu), jest rzeczą oczywistą, że musi pracować w nim kompetentna i oszałamiająco ubrana obsługa. Zaczęliśmy szyć! 😀

Kierownik sprzedaży (dział – ubrania)

blueprint

To chyba dobry moment, żeby przedstawić Wam Igę Wyżkiewicz, która jest kierownikiem sprzedaży w MS&S. Iga ma wieloletnie doświadczenie w branży tekstylnej, bowiem przez siedem lat pracowała w wielu salonach jednej z wiodących garniturowych marek sieciowych. Przeszła do MS&S około pół roku temu i rozwija swoje umiejętności pod moim okiem w bardziej sartorialnym obszarze ubrań szytych na miarę. Za bardzo ważny uważam fakt, że Iga ma bezpośredni kontakt z krawcami i jest obecna na wszystkich przymiarkach w Miler Bespoke Tailoring, co oczywiście umożliwiło jej pozyskanie dogłębnej znajomości procesów powstawania ubrań szytych miarowo.

Eleganckie i piękne rozwiązania…

Odwiecznym problemem wielu mężczyzn jest dobór odpowiedniej galanterii. Nie jest łatwo stworzyć zestaw różnych akcesoriów skórzanych w podobnej tonacji. Postanowiliśmy rozwiązać dla Was ten problem. Tylko teraz można nabyć zestaw eleganckich akcesoriów męskich w wybranym kolorze w wyjątkowo okazyjnej cenie! Zapraszamy do wyjątkowej oferty SklepMiler.pl, gdzie zestaw: portfel, bilonówka, key jacket i wizytownik kupisz za 249 zł zamiast 416 zł, gdybyś kupował te produkty osobno.

zestaw_baner_3.06

Marynarka

Dla Igi uszyliśmy damski garnitur (marynarka i spodnie), w którym wymiennie można stosować spodnie i spódnicę. Iga słusznie zaproponowała, aby wyłogi jej marynarki były frakowe, co optycznie powiększa jej ramiona, nadając harmonii sylwetce. Zdecydowaliśmy się także na marynarkę z dwoma guzikami. Później rozpatrywaliśmy opcję wprowadzenia jednego guzika, ale niestety marynarka była już skrojona w taki sposób, że okazało się to niemożliwe. W tej sytuacji pozostaliśmy przy wersji dwóch guzików, które rozmieszczone są odmiennie niż w garniturze męskim: nad talią i pod talią (więcej o zapinaniu guzików tutaj).

P_Iga4_8.06 (2)

Oczywiście marynarka damska może być dużo krótsza niż męska, ale po przymiarce zdecydowaliśmy się na wydłużenie jej o 1 cm. Wielką sztuką jest także osiągnięcie zadowalającego dopasowania pleców, które w wypadku kobiecej talii trzeba kroić z niezwykłą starannością.

Spodnie

P_Iga2_8.06 (2)

Do figury Igi doskonale pasują spodnie z wysokim stanem, które bardzo dobrze harmonizują z krótką marynarką. To dzięki nim powstaje zakład (nadmiar) marynarki na spodniach, który zapobiega pojawianiu się kontrastującej koszuli, kiedy osoba nosząca jest w ruchu. Jest to szczególnie istotne podczas schylania się. Pisałem już wcześniej o tym, że biodrówki powoli odchodzą do lamusa. Według mnie to bardzo dobrze, ponieważ sam nie jestem ich zwolennikiem 🙂 Większość kobiet lubi spodnie dobrze dopasowane. Po pierwszej przymiarce spodnie Igi musiały zostać znacznie zwężone (na zdjęciu spodnie są już upięte).

Spódniczka

P_Iga3_8.06 (2)

Klasyczna spódniczka ołówkowa sięga do połowy kolana, jednak zdecydowaliśmy, że na Idze spódniczka taka wygląda najkorzystniej kiedy kończy się kilka centymetrów nad kolanem. Po skróceniu okazało się, że spódniczkę można jeszcze znacznie zwęzić dołem, co zostanie przygotowane do kolejnej przymiarki. Męską część moich czytelników informuję, że szerokość spódniczki dołem warunkuje możliwość np. wsiadania do tramwaju albo wysokiego samochodu, więc panie poświęcają jej tyle samo uwagi, co panowie szerokości nogawki dołem w spodniach szytych na miarę.

Sklep!

A oto obiecane wyżej zdjęcie sklepu. Na zdjęciu widać jedynie pokój przymiarek, do którego poza dniem otwarcia wstęp będą miały wyłącznie osoby szyjące u nas ubrania. Na zdjęcie nie załapał się przepiękny dębowy sufit, którego kawałek widać jednak w lustrze 🙂 Nikogo nie zmuszam, ale trzymam tam też mały barek z kilkoma butelkami z mojej prywatnej kolekcji, o czym przekonali się już niektórzy z klientów 😉

MILER_Poznan_Podgorna4St

Ponadczasowe piękno i elegancja w nowej odsłonie…

Zachęcamy do przeczytania artykułu o tym, jak ocenić jakość koszuli w mniej niż minutę na blogu MilerSzyje.pl 

KOSZULA

 Nowa kolekcja garniturów i marynarek od Miler Menswear jest już dostępna w sklepie internetowym! Kliknij w poniższy baner, aby zobaczyć nowe modele! Kolekcja jesień-zima 2020/2021
Dodał Tomek , 9 czerwca 2015
 • 2
2 Comments
 • 124.190
  9 czerwca 2015

  Więcej zdjęć pani a mniej pracowni!

 • incognitor
  11 czerwca 2015

  Bardzo ładny garnitur, tylko jego zdjęcia są nieco tendencyjne. Trudniejsza sylwetka – większe wyzwanie – dałoby się ocenić co można osiągnąć. Twój kierownik sprzedaży ma piękne biodra,idealne wcięcie w talii i ogólnie bardzo ładne proporcje. To sylwetka wymarzona dla takiego garnituru… Z czasem pewnie pojawią się zdjęcia nieco trudniejszych sylwetek?

  No, i powodzenia dla całego przedsięwzięcia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

tomasz-miler
Autor
Mężczyznom, którzy wyglądają dobrze jest w życiu łatwiej więc chcę żebyś tak wyglądał! Oprócz tego, że piszę o tym bloga, prowadzę pracownię krawiecką i tworzę markę klasycznych ubrań RTW produkowanych w Polsce, Niemczech i Włoszech, którą wspierają moi czytelnicy. Pasjonuje się także whisk(e)y o czym piszę na MilerPije.pl.