Back to home
Ubrania

Damska marynarka bespoke z flaneli vintage – efekt końcowy

Nadszedł czas na prezentację gotowej marynarki uszytej dla Olgi, którą prezentowałem już podczas przymiarek tutaj i tutaj.

Marynarka ta z założenia była ubiorem półformalnym lub nawet nieformalnym więc staraliśmy się, aby jej krój pozwalał na swobodne noszenie z odzieżą casualową. Flanela to bardzo ciepły materiał więc z łatwością zapewnia komfort cieplny kiedy temperatura jest niska. Kolor włosów Olgi to bardzo ciemny brąz, z którym doskonale komponują się rdzawe i ciemnobrązowe paski tworzące kratę na flaneli.

pOlga10_17.11

pOlga1_17.11

Sportowy charakter marynarki podkreśla także pojedynczy guzik obecny także na rękawach gdzie zastępuje tradycyjne 3,4 lub 5 guzików znane z marynarek męskich oraz łaty na rękawach i mała kieszonka (widoczna na dużym zdjęciu na górze) wykonane z koziej skóry.

pOlga5_17.11

pOlga6_17.11

pOlga4_17.11

Marynarkę zestawiliśmy z białą koszulą szytą na miarę dla Olgi oraz ciemnymi dżinsami i czarnymi sztybletami Loake.

pOlga11_17.11

Spodnie mają dość wysoki stan co ładnie prezentuje się pod połami marynarki, które skrojono tak, aby mocno się rozchodziły podkreślając sportowy charakter marynarki.

pOlga2_17.11

Poniżej kilka ujęć damskich sztybletów Loake. Oczywiście ten typ obuwia jest obecnie szalenie popularny jednak te buty wyróżnia fakt, że są uszyte ramowo (ang. Goodyear welted) co w świecie butów damskich jest unikatowe. Większy otok dookoła buta sprawia, że woda i sól mają utrudniony dostęp do cholewki, a skóra wysokiej jakości pozwala na uzyskanie efektu lustra jeśli taka będzie wola posiadaczki butów.

pOlga8_17.11

 

pOlga9_17.11

Marynarka i koszula uszyte zostały w pracowni Miler Bespoke Tailoring.

Dziękujemy poznańskiej kawiarni Da Vinci za udostępnienie przestrzeni do sesji zdjęciowej.

 Nowa kolekcja garniturów i marynarek od Miler Menswear jest już dostępna w sklepie internetowym! Kliknij w poniższy baner, aby zobaczyć nowe modele! Kolekcja jesień-zima 2020/2021
Dodał Tomek , 17 listopada 2015
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

tomasz-miler
Autor
Mężczyznom, którzy wyglądają dobrze jest w życiu łatwiej więc chcę żebyś tak wyglądał! Oprócz tego, że piszę o tym bloga, prowadzę pracownię krawiecką i tworzę markę klasycznych ubrań RTW produkowanych w Polsce, Niemczech i Włoszech, którą wspierają moi czytelnicy. Pasjonuje się także whisk(e)y o czym piszę na MilerPije.pl.