Back to home
Ubrania

Jakie prążki wybrać? Typy prążków na tkaninach koszulowych

Prążki i kraty to fundamentalne wzory tkaninowe, które występują w dużym spektrum rodzajów. Rozróżnianie pomiędzy nimi to gra dla zaawansowanych miłośników elegancji. Myślę, że czas ruszyć w tę krainę! 😀 

Prążki występują powszechnie zarówno na tkaninach koszulowych, jak i garniturowych. Na garniturach zwykle mają charakter bardzo biznesowy. Z kolei na koszulach czasami mienią się różnymi kolorami i potrafią pokazać również bardziej casualowe oblicze. Dzisiaj prezentuję najważniejsze rodzaje prążków na tkaninach koszulowych.

Zanim przeczytacie wpis, chciałbym, żebyście wzięli pod uwagę, że na zdjęciach makro prezentowane poniżej prążki wydają się być około dwa razy szersze niż w rzeczywistości!

Pin Stripe

tkanina6_1.06 (1)

Pin stripe to bardzo klasyczny prążek, który występuje powszechnie w tkaninach garniturowych i koszulowych. Pin stripe zwykle składa się z jednej lub dwóch nici przędzy mocno oddalonych od siebie.

Hair Stripe

tkanina5.2_1.06

To bardzo cienkie prażki o szerokości około 0,5 mm, które z daleka dają wrażenie jednolitego koloru.

Pozostając w temacie rozwiązań eleganckich…

Odwiecznym problemem wielu mężczyzn jest dobór odpowiedniej galanterii. Nie jest łatwo stworzyć zestaw różnych akcesoriów skórzanych w podobnej tonacji. Postanowiliśmy rozwiązać dla Was ten problem. Tylko teraz można nabyć zestaw eleganckich akcesoriów męskich w wybranym kolorze w wyjątkowo okazyjnej cenie! Zapraszamy do wyjątkowej oferty SklepMiler.pl, gdzie zestaw: portfel, bilonówka, key jacket i wizytownik kupisz za 299 zł.

Candy Stripe

tkanina1.1_1.06

Candy stripe to prążek o szerokości od 1-2 mm, który możecie obejrzeć w praktyce np. tutaj.

Bengal Stripe

tkanina3.1_1.06

Bengal stripe to prążek o szerokości 2-5 mm, który jest wyraźnym i mocnym akcentem ubraniowym. Wspaniale wygląda w kolorze granatowym lub czerwonym w połączeniu z granatowym lub grafitowym garniturem. Bengal stripe to także doskonały prążek do koszuli typu Winchester. Kto by taką nosił ? 😉

koszule milerszyje.pl

Awning Stripe

tkanina4_1.06 (1)

Najszersze z prążków na tkaninach koszulowych. Ich szerokość waha się pomiędzy 6-10 mm. Najczęściej spotykane są połączenia klasycznych kolorów (błękit, niebieski, róż) z bielą. Koszule z prążkiem „awning stripe” najlepiej prezentują się na mężczyznach bardzo krępych, gdzie swoim rozmiarem pasują do gabarytów noszącego. Awning stripes mogą także wyglądać wspaniale na mężczyznach szczupłych, na których jednak zawsze będą kojarzyć się z dandyzmem.

Shadow stripe

tkanina2_1.06 (1)

 To wariacja tkaniny prążkowanej, w której występują przynajmniej trzy kolory, w których jeden (często ciemniejszy) przylegając do grubszego prążka, wygląda jak jego cień na tkaninie.

Czy to wszystko?

Oczywiście istnieje wiele prążków, które z łatwością wykradają się z tej klasyfikacji poprzez wykorzystanie wielu kolorów, kilku różnych szerokości w jednej tkaninie lub pomieszanie prążków z nietypowymi splotami. Wymienione powyżej to jednak wersje najbardziej klasyczne i warto zacząć właśnie od nich!

O tym co wyróżnia koszule MLS i jak oceniać jakość koszuli dowolnej marki można przeczytać w tym wpisie, którym ku mojej radości zainteresowały się tysiące osób!

Dodał Tomek , 1 czerwca 2015
  • 1
1 Comment
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

tomasz-miler
Autor
Mężczyznom, którzy wyglądają dobrze jest w życiu łatwiej więc chcę żebyś tak wyglądał! Oprócz tego, że piszę o tym bloga, prowadzę pracownię krawiecką i tworzę markę klasycznych ubrań RTW produkowanych w Polsce, Niemczech i Włoszech, którą wspierają moi czytelnicy. Pasjonuje się także whisk(e)y o czym piszę na MilerPije.pl.

 
Pole wymagane
ZAPISUJĘ SIĘ